Wdrożenia serwerów - serwery fizyczne
Wdrożenie serwerów dla firm jest kluczowym elementem infrastruktury IT, który ma ogromny wpływ na efektywność działania przedsiębiorstwa. Odpowiednie rozwiązania na przechowywanie danych oferują szereg zalet, które wpływają na ciągłość pracy firmy oraz bezpieczeństwo jej informacji.
Oferujemy wdrożenia serwerów, bieżący monitoring i utrzymanie infrastruktury IT.
Jak wygląda proces wdrożenia serwera w firmie?
Analiza i audyt infrastruktury IT
Jest to pierwszy etap, który pozwala naszym specjalistom zapoznać się z aktualnym stanem i możliwościami infrastruktury IT. Dzięki audytowi są oni w stanie określić, jakie zmiany należy wdrożyć, aby zapewnić bezpieczeństwo oraz możliwość skalowania środowiska. Dodatkowo pomagają oni dobrać optymalne rozwiązanie i wskazać potencjalną ścieżkę rozwoju infrastruktury serwerowej.
1 krok
Wdrożenie
Po ustaleniu szczegółów i wybraniu konkretnych rozwiązań z Klientem ,są one wdrażane według ustalonego kosztorysu oraz harmonogramu.
2 krok
Kontrola
Gdy wdrożenie zostanie zrealizowane, przeprowadzamy odpowiednie testy, aby mieć pewność, że środowisko funkcjonuje w odpowiedni i bezpieczny sposób. W przypadku ewentualnych luk wprowadzamy dodatkowe zmiany.
3 krok
Bieżący monitoring i utrzymanie przestrzeni serwerowej
Gdy faza wdrożenia i kontroli zostanie w pełni zrealizowana, nasi specjaliści na bieżąco monitorują infrastrukturę IT Klienta, na wypadek nagłych awarii lub problemów. Jest to niezwykle ważny krok, gdyż pozwala reagować na nagłe sytuacje, minimalizując ryzyko utraty danych lub ciągłości pracy firmy.
4 krok
Odpowiednio dobrane serwery w firmie, gwarantują:
Ciągłość pracy
Bezpieczeństwo danych
Czym powinny cechować się odpowiednio dobrane serwery?
1
Wydajność - serwery powinny być dostosowane do specyficznych potrzeb firmy. To oznacza odpowiednią ilość procesorów, pamięci RAM oraz przestrzeni dyskowej, aby zaspokoić wymagania dotyczące przechowywania danych.
2
Zapewnienie bezpieczeństwa dancyh - serwery powinny być wyposażone w odpowiednie mechanizmy zabezpieczające dane, takie jak szyfrowanie, zapory sieciowe, systemy detekcji włamań, itp. Jest to kluczowe dla uniknięcia utraty lub nieautoryzowanego dostępu.
3
Skalowalność - serwery powinny umożliwiać łatwą rozbudowę i skalowanie w miarę wzrostu potrzeb firmy.
4
Odpowiednio dobrane rozwiązanie backupowe - wprowadzenie systematycznych procesów tworzenia kopii zapasowych
(backupu danych) oraz planów przywracania danych jest kluczowe w przypadku awarii lub utraty danych.
5
Łatwe zarządzanie i monitorowanie - serwery powinny być łatwe w zarządzaniu i monitorowaniu. Dostęp do narzędzi diagnostycznych oraz raportowania pozwala na szybkie reagowanie na ewentualne problemy.
6
Posiadanie wsparcia technicznego - wybór serwerów od renomowanych producentów zapewnia lepsze wsparcie techniczne w razie potrzeby oraz szybsze rozwiązanie ewentualnych problemów.
Zapewniamy bezpieczeństwo, możliwości rozwoju i stałe wsparcie naszych doświadczonych specjalistów.
Administracja serwerami – korzyści
- Bezpieczeństwo – sprawujemy bieżącą opiekę nad serwerami Klientów. Prowadzimy regularny monitoring i w przypadku ewentualnych awarii, podejmujemy stosowną reakcję.
- Stała współpraca z naszymi specjalistami – pomagamy w dopasowaniu najlepszych rozwiązań do potrzeb konkretnego biznesu, oferujemy fachowe doradztwo oraz opiekę.
- Wiedza – stale się rozwijamy, podnosimy swoje kompetencje, aby oferować naszym Klientom najnowsze rozwiązania.
- Doświadczenie – posiadamy doświadczenie w obsłudze branży produkcyjnej i usługowej, gdzie ciągłość pracy i bezpieczeństwo jest kluczowe dla funkcjonowania firmy.
- Możliwość skalowania oraz rozwoju infrastruktury IT – dzięki stałej współpracy istnieje możliwość skalowania i rozwoju infrastruktury IT, a także wdrażania nowych rozwiązań technologicznych