Z artykułu dowiesz się:
- jakie są rodzaje dostępnych serwerów dla firm;
- czym charakteryzują się bezpieczne serwery dla firm;
- w jaki sposób wdrażamy bezpieczne serwery dla firm.
Serwery dla firm — rodzaje
Gdy firma decyduje się na wybór odpowiednich dla siebie serwerów, ma szeroki zakres możliwości do rozważenia. Może dostosować wybór do swoich konkretnych potrzeb i wymagań biznesowych, wybierając spośród różnych rodzajów serwerów. Po pierwsze, może zdecydować się na wybór pomiędzy: serwerami fizycznymi a serwerami w chmurze. Serwery dla firm mogą także zostać wdrożone na potrzeby konkretnych rozwiązań oraz systemów. Należy pamiętać, o tym, że wybierając serwery dla firmy, należy kierować się kosztami, wydajnością, ale przede wszystkim bezpieczeństwem.
Serwery fizyczne
Serwer fizyczny to fizyczne urządzenie, które jest zlokalizowane w siedzibie firmy. Zazwyczaj jest ono umieszczone w specjalnym pomieszczeniu, czyli dedykowanej serwerowni, lub centrum danych.
Serwery chmurowe
Serwer w chmurze jest natomiast elastycznym rozwiązaniem, które pozwala firmom korzystać z zasobów serwerowych bez konieczności inwestowania w zakup i utrzymanie sprzętu. Polega ono na zlokalizowaniu swoich zasobów w usłudze chmurowej. Dzięki temu można łatwo dostosować się do zmieniających się potrzeb i wymagań biznesowych.
Dedykowane serwery
Poza serwerami fizycznymi i chmurowymi istnieją jeszcze dedykowane serwery dla firm, przeznaczone na potrzeby konkretnego systemu, aplikacji, czy bazy danych. Przykładowo firma może zdecydować się na wdrożenie dedykowanego serwera pod system księgowy, system ERP, czy firmowy CRM.
Czym charakteryzują się bezpieczne serwery dla firm?
Bezpieczeństwo to jedna z kluczowych wartości, jaką powinno kierować się podczas doboru odpowiedniego serwera. Jakie cechy charakteryzują bezpieczne serwery dla firm?
Bezpieczne serwery dla firm to takie, które:
- chronią przed cyberatakami;
- zapewniają odpowiednie rozwiązania backupowe;
- są dostosowane do potrzeb firmy;
- posiadają możliwość eskalacji;
- są odpowiednio chronione i zarządzane;
- posiadają wdrożony monitoring oraz system reagowania na zagrożenia (kamery, system chłodzenia w postaci klimatyzacji);
- są regularnie kontrolowane i mają przeprowadzane audyty bezpieczeństwa.
Zobacz nasze usługi:
Bezpieczne serwery dla firm w IT Company
Bezpieczne serwery dla firm powinny charakteryzować się określonym zestawem cech. W IT Company, szczególnie dużą rolę zwracamy na aspekty, związane z bezpieczeństwem. Nasza dedykowana serwerownia, w której znajdują się nasze własne zasoby oraz zasoby naszych Klientów, jest odpowiednio zabezpieczona oraz stale kontrowana przez naszych specjalistów. Posiadają oni doświadczenie zarówno w kwestiach wdrożeń, jak i migracji serwerów.
W jaki sposób działamy i wdrażamy bezpieczne serwery dla firm?
- Analiza potrzeb — każdą współpracę w kontekście wdrożenia serwerów rozpoczynamy od szczegółowej analizy potrzeb naszego Klienta.
- Audyt i wybór rozwiązań — następnie przeprowadzamy audyt IT i pomagamy mu w doborze odpowiedniego rozwiązania. Nasi specjaliści pomagają dobrać optymalne rozwiązanie i wskazać potencjalną ścieżkę rozwoju infrastruktury serwerowej.
- Wdrożenie — po ustaleniu szczegółów i wybraniu konkretnych rozwiązań, wdrażamy serwery dla firm według ustalonego z Klientem kosztorysu oraz harmonogramu.
- Kontrola po wdrożeniowa — gdy wdrożenie zostanie zrealizowane, przeprowadzamy odpowiednie testy, aby mieć pewność, że środowisko funkcjonuje w odpowiedni i bezpieczny sposób.
- Bieżący monitoring i utrzymanie przestrzeni serwerowej — nasi specjaliści na bieżąco monitorują infrastrukturę IT Klienta, na wypadek nagłych awarii lub problemów. Jest to niezwykle ważny krok, gdyż pozwala reagować na nagłe sytuacje, minimalizując ryzyko utraty danych lub ciągłości pracy firmy.
W codziennej pracy kierujemy się powyższymi krokami. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczne serwery dla firm naszych Klientów. Oferujemy zarówno wdrożenie dedykowanych serwerów pod wybrane systemy, migrację lub wdrożenie serwerów w chmurze, jak i wsparcie w implementacji serwerów fizycznych w siedzibie firmy Klienta.